Nuka täyttää jo 9 kuukautta! Aika menee hurjaa vauhtia eteenpäin. On mahtavaa seurata, kun pikkuinen oppii joka viikko jotain uutta. Nuka alkoi konttamaan heti kun täytti 8 kk ja nyt jo harjoitellaan kävelyä – toki vielä tuen kanssa. Pienen haparoivat askeleet ovat niin söpöjä.
Nuka on löytänyt mutsin sisustuslehdet. Ennen olin kovin tarkka, että lehdet pysyvät järjestyksessä ja siisteinä, mutta nyt pikku tahmakäsi on käynyt muotoilemassa pinoja uudelleen. Kannet saattavat puuttua ja sivuista on puraistu palasia. Nice :D
Ihana pieni puuhamies siellä :)
Aurinkoista sunnuntaita.
On kyllä touhua täynnä, pitää äitin sopivasti kiireisenä :)
Ihania kuvia blogisi tulvillaan. Eksyin tänään blogiisi ensimmäisen kerran ja tuli kahlattua läpi monen monta postausta päikkäreiden aikana ;) Jään ehdottomasti lukijaksi! Olisinko saanut udella, että mistä ihana mustavalkoinen pienillä ”x:llä” koristeltu tyyny on ostettu? Aivan ihana ;)
Ooh, kiitos Johanna ja tervetuloa lukijaksi! :)
Kyseisen tyynyn kangas on ostettu Kodin Ykkösen rullavalikoimasta, josta hurautin 40 x 40 tyynynpäällisen.